Grupa starszaki - Nowinki grupowe

UWAGA! DRODZY RODZICE ważna informacja w sprawie MIKOŁAJA w PRZEDSZKOLU!

W ramach NIESPODZIANKI DLA DZIECI (prosimy zachować tajemnicę przed pociechami) odwiedziny MIKOŁAJA w naszym przedszkolu odbędą się 5.12. (WTOREK). ATRAKCJĄ w tym dniu jest PRZYJAZD MIKOŁAJA WOZEM Z KOŃMI. W związku z tym SPOTKANIE i WRĘCZENIE PREZENTÓW odbędzie się na placu przed przedszkolem. (zatem prosimy o odpowiedni ubiór dzieci stosoowanie do pogody).

30.11. tj. czwartek do naszego przedszkola przychodzą zaproszeni górnicy. W tym dniu zaplanowaliśmy uroczystą akademię. Proszę o stosowny ubiór naszych Skrzatów.

28.11 tj. wtorek dzieci biorą udział w wycieczce na Kopalnię Węgla Kamiennego Chwałowice. Proszę ubrać dzieci stosownie do panujących warunków. 

Poniżej prezentujemy Misiową Wyspę Talentów.

Talent

Talent Maksia, Tymka, Lenki, Elenki

Talent Szymona

Talent Szymonka

Talent Leonka

Talent Leona

mp4
plik mp4 - 10.7 MB
mp4
plik mp4 - 17.8 MB
mp4
plik mp4 - 23.2 MB
mp4
plik mp4 - 11.4 MB
mp4
plik mp4 - 10.3 MB

Na Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy w piatek tj. 24 11. możemy przynieś do przedszkola pluszową zabawkę misia a także książeczki o misiowej tematyce. 

Kochani rodzice przypominam, że informacja dotycząca wyników obserwacji waszych dzieci dotyczy każdego Skrzata. Jeszcze raz zapraszam do kontaktu. Informacje dotyczą osiągnięć i problemów rozwojowych. Myślę, że powinno to zainteresować, każdego rodzica. Pozdrawiam p. Jola. 

Przypominam o Misiowej wyspie talentów na 23.11. 

Zapraszam rodziców Skrzatów do kontaktów indywidualnych, w sprawie dokonanej obserwacji i przekazania wniosków. Pozdrawiam p. Jola.

Zapraszam rodziców Skrzatów na zajecia otwarte, które odbędą się 16.11. o godzinie 9.15. Przypominamy, że ze względu na organizację zajęć do jednego dziecka zapraszamy jedną osobę.

W piatek tj. 10.11. - będziemy w przedszkolu o godz. 11.11 śpiewać hymn narodowy. Dla podkreślenia tego wydarzenia można poćwiczyć śpiewanie hymnu w domu i w tym dniu ubrać dziecko odświętnie.  

Zmieniamy datę obchodów Dnia Jeża na czwartek tj. 09.11. Proszę, aby przynieść do przedszkola w tym dniu ziemniak i wykałaczki. Będziemy robić jeża.

06.11 obchodzimy Dzień Postaci z Bajek w tym dniu przebieramy nasze pociechy w stroje związane z tematyką dnia.

Przypominam, że 23.11. mamy Misiową wyspę talentów. Szczegółów proszę szukać poniżej. Jeszcze raz proszę o zaangażowanie i poważne potraktowanie naszych działań. To dla Państwa pociech staramy się uatrakcyjniać pobyt w przedszkolu. Nasze przedsięwzięcia nie mają sensu bez waszego wsparcia.     Pozdrawiam p. Jola

Kalendarium Listopada

06.11 - Dzień Postaci z Bajek

10.11 - Dzień Jeża

24.11 - Dzień Pluszowego Misia

 

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW
Jak zarejestrować się na ePrzedszkole.com.pl?
Krok 1: Wchodzimy na stronę https://rodzic.eprzedszkole.com.pl/ i klikamy na dole „Zarejestruj się”.
Krok 2: Podajemy swoje dane czyli dane rodzica: adres e-mail, imię i nazwisko (pola obowiązkowe). Możemy
dodatkowo podać numer telefonu do otrzymywania powiadomień sms z placówki.
Krok 3: Obowiązkowo zaznaczamy pole „Akceptuję Regulamin”.
Krok 4: Gdy wszystko jest gotowe klikamy ZAREJESTRUJ SIĘ.
Krok 5: Na podany e-mail został wysłany link aktywacyjny (sprawdź skrzynkę odbiorczą). Jeśli nie potrafisz znaleźć w
swojej skrzynce wiadomości z linkiem warto przejrzeć folder spam. Następnie podążaj za wskazówkami podanymi w
mailu.
Teraz dodaj dziecko do swojego konta:
Krok 1: Logujemy się na https://rodzic.eprzedszkole.com.pl/ używajac swojego e-maila oraz hasła.
Krok 2: Klikamy przycisk plus „Dodaj dziecko” znajdujący się w lewym górnym rogu ekranu.
Krok 3: Podajemy numer PESEL dziecka oraz numer karty dziecka i klikamy SZUKAJ.
Krok 4: Po wyszukaniu profilu dziecka klikamy DODAJ.
Gotowe! I tym sposobem dodaliśmy profil dziecka do swojego konta. Od teraz zawsze po zalogowaniu na
ePrzedszkole.com.pl możesz przeglądać informacje dotyczące Twojego dziecka udostępniane przez Waszą
placówkę.

Rodzice,
Od 01.11.2023r. firma Alan System będzie obsługiwała aplikację ATMS Kids monitorującą pobyt dziecka w przedszkolu oraz korzystanie z żywienia. Poniżej zamieszczamy Instrukcję logowania się przez rodzica do systemu. Korzystanie z aplikacji umożliwi Państwu pozyskanie informacji dotyczącej poniesionych kosztów za korzystanie przez Wasze dziecko z przedszkola (godziny pobytu i żywienie) w danym miesiącu (papierowe „paski nie będą potrzebne).
Płatność do 15 dnia każdego miesiąca.
W przypadku jakichkolwiek trudności proszę o kontakt z intendentem.

W piątek tj. 27.10. możemy przebrać dzieci w kolory dyni np. pomarańczowy. Możemy także zrobić opaskę na głowę z atrybutem dyni. W tym dniu dzieci mogą przynieść do przedszkola dynię. 

Proszę, aby na środę tj. 25.10. (kto ma możliwości) przyniósł książkę z przepisami kulinarnymi lub jakieś czasopismo kulinarne. Proszę do środka włożyć karteczkę z imienię i nazwiskiem dziecka, żeby nam się nie pomyliło przy oddawaniu. W czwartek tj. 26.10. przynosimy wszyscy strój kucharza, może być np. chustka na głowę i fartuszek, otwieramy "Cukiernię u Skrzata".

Rodzice! Ważne i pilne!

Prosimy spisać numery wszystkich kart do czytnika w przedszkolu jakie Państwo posiadacie i dostarczenie informacji do intendenta lub Nauczycieli.

Wzór:

np. ANNA NOWAK nr karty .....

                           nr karty .....

Zwrot do 19.10.2023r. (czwartek)

Uwaga!

Dzieci z grupy "Skrzaty" - starszaki i "Biedronki" - zerówka w piątek 20.10.2023r. o godz. 10 00 wezmą udział w seansie filmowym "Mama MU wraca do domu" połączonym z krótką prelekcją na temat "Dlaczego warto podróżować" organizowanym w Domu Kultury w ramach Rybnickiego Festiwalu Podróżników. Wstęp pokryty z Rady Rodziców.

Kochani rodzice zaparaszam was do kolejnej współpracy w ramach projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".  Proponuję udział w kolejnym module "Misiowa wyspa talentów". W trakcie realizacji modułu dzieci będą poszukiwać z Małym Misiem swoich mocnych stron oraz wzmacniać poczucie własnej wartości. Dowiedzą się lub utwierdzą
w przekonaniu, że każdy ma swój talent, swoją predyspozycję. Dzięki opowiadaniom odbędą podróż po sali zamienionej w Wyspę Talentów, gdzie będą czekać na nie zadania dostosowane do ich wieku i możliwości. Talenty/ predyspozycje i zainteresowania dzieci zostaną przedstawione jako skarby, które należy odkryć i rozwijać. Zadaniem rodziców będzie przygotowanie z dzieckiem w domu prezentacji wybranego talentu. Czyli np. jak nasza pociecha pięknie rysuje to przygotowujemy z nim "obraz" ale nie prosty rysunek kredką, bo to ma być talent więc trzeba się trochę wykazać. Np. jak nasze dziecko ma dobrą pamięć to nauczymy go wierszyka ale nie jednozwrotkowego tylko coś trudniejszego i przygotujemy mu do występu odpowiednie przebranie. Np. ktoś lubi pomagać w kuchni to przygotujemy wspólną potrawę, którą poczęstujemy dzieci. Ktoś lubi śpiewać to wiadomo przygotujemy piosenkę ale z podkładem muzycznym i odpowiednim strojem. Mozliwości jest wiele, wszystko zależy od Panstwa pomysłowości. Proszę, aby każde dziecko coś przygotowało. Prezentacja talentów odbędzie się 23.11. w naszym przedszkolu.  Pozdrawiam p. Jola 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kochani rodzice. Muszę z przykrością poinformować o kolejnym przypadku wszawicy w naszej grupie. To nie jest błacha sprawa. Apeluję o systematyczne sprawdzanie czystości włosów Państwa dzieci. W przypadku takiej częstotliwości wszawicy sprawdzanie włosów raz w tygodniu to niestety za mało. Ta sprawa dotyczy nas wszystkich i my wszyscy musimy podjąć odpowiednie działania. 

https://sanity.pl/wszawica-jak-wyglada-jak-leczyc-jak-sie-pozbyc-wszy/

Dzień Dyni przenosimy na 27.10. 23.r. 

DRODZY RODZICE! Pragnę zachęcić Was do uczestnictwa w projekcie „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Zapewne słyszeliście już od swojego dziecka historię Bruna, który wyruszył w świat. Tak, nasz Miś zwiedza przedszkola w całej Polsce, by wysłuchać bajek i poznać przedszkolaków. Projekt wywołał tyle pozytywnych emocji, iż postanowiłam zaprosić Misia do domów moich ukochanych przedszkolaków. Bez Was jednak mój pomysł nie dojdzie do skutku... O co proszę? Przygotowałam Misia, który będzie wędrował między domami przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się Misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie razem z dzieckiem Misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość. Proszę Was, aby w dzienniczku zostawić Misiowi pamiątkę. Załączone karty Wam w tym pomogą. Myślę, że będzie to dla Was wspaniała zabawa. Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście dzisiaj, proszę, to słońce do Waszego domu wraz z pluszowym przyjacielem dzieci.

Pozdrawiam serdecznie p. Jola

 Aby organizacyjnie nasz projekt się udał proponuję żeby dzieci zabierały Misia i jego dzienniczek do domu w piątek a przyniosły go  do przedszkola w poniedziałek. Kolejność dzieci ustalimy wg listy w dzienniku. Jeśli z jakiegoś powodu ktoś nie może zabrać misia np. wyjazd, choroba, nieobecność w przedszkolu to możemy go pominąć a później do niego wrócimy. ŚRODA każdego tygodnia będzie dniem umownym i w tym dniu zostawię w półce karteczkę z informacją o piątkowym zabraniu Misia. W razie pytań proszę o kontakt.

Z okazji Dnia Uśmiechu można przygotować dla dziecka śmieszne przebranie np. czapka, szalik i krótkie spodenki; piżama i słoneczne okulary; kapelusz słomkowy i szalik. Proponuję strój który wywoła uśmiech na twarzy. Liczę na Państwa pomysły. 

Kalendarium pażdziernika

06.10 Dzień Uśmiechu

23.10 Dzień Kucharza

27.10 Dzień Dyni

Kalendarium września:

15.09. - Dzień Kropki   -  mile widziane ubranie w kropki lub z jej motywem.

                          (zachęcam do zabawy w domu, można zobaczyć swoją kropkę online i bawić się w         

                            przeglądarce 3D )                https://quivervision.com/coloring-packs/Celebrate-Dot-Day

 

20.09. - Dzień Przedszkolaka

27.09 - Dzień Jabłka

29.09 - Dzień Chłopca

Prosimy rodziców o aktywny udział w tworzeniu kącika przyrody. Kto chętny przyniesie kwiatek doniczkowy?

Proszę o zwrot karteczek z upoważnionymi osobami do odbioru dzieci. Pozdrawiam p. Jola

Przypominamy o strojach gimnastycznych i chusteczkach higienicznych. Pozdrawiamy

W środę tj. 27.09. organizujemy w naszej grupie Dzień Jabłka. W tym dniu dzieci mogą przyjść ubrane w odcieniach: zieleni, czerwieni i żółci. Mile widziane atrybuty jabłka np. opaska na głowę.

                                                                                                         

Przypominamy, że w piątek obchodzimy Dzień Chłopca. Prosimy, aby w tym dniu nasi chłopcy przyszli ubrani odświętnie.

09.10.2023r organizujemy wyjście do Domu Kultury w Chwałowicach na spektakl teatralny pt. "Kopciuszek". Przedstawienie odbędzie się o godzinie 9.45. czyli w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu. Cena biletu 25 złotych. Wpłat można dokonać u nauczycieli grupy Skrzaty. 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach