Nauczanie języka odbywa się w formie najbardziej atrakcyjnej dla dziecka – przy pomocy rysunków, komiksów, piosenek, bajek, rymowanek czy zabawek. Lubimy ruch, śpiew i taniec. Gramy w różnorodne gry, poznajemy kulturę i zwyczaje krajów anglojęzycznych.

Język angielski w przedszkolu prowadzą:

Pani mgr Agnieszka Zimnoch w oparciu o program własny nauczania języka angielskiego "First steps with English"

Pani mgr Katarzyna Zagórska w oparciu o program własny nauczania języka angielskiego "English is fun".

Pani mgr Agata Opawska oraz mgr Katarzyna Paprzycka w oparciu o program własny nauczania języka angielskiego autorstwa P. Agaty Opawskiej "Od małego uczę się angielskiego". 

 

Grupa "Kotki" bierze udział w programie powszechnej dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci/Bilingual Future , który ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym.

Prócz samych umiejętności językowych dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.

Bilingwizm m.in. poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć (semantyczną i epizodyczną), pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. 

Miasto Rybnik Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium Oświaty w Katowicach